Recenze GTA V: Nejoblíbenější hry nejen na konzole

O GTA V už bylo napsáno mnoho, i my jsme ho zařadili mezi 3 nejlepší hry na Xbox 360, ale klasická recenze GTA V tady na webu chybí. A chybět by určitě neměla, protože je to možná nejlepší hra na, nejen na konzole, vůbec.Tak nažhavte oči a hlavy a připravte se na to 🙂

Recenze GTA V

Recenze GTA V

Začínáme zlehka

Vítejte v Los Santos, herně zpracovaném Los Angeles, na první pohled krásném městě, kde žije obrovské množství spokojených a ukázněných lidí. Jenže každá mince má dvě strany, takže tu najdete i celou řadu lidí, kteří už tak slušní nejsou. Mezi druhé jmenované patří i Franklin, mladý zloděj aut, Michael, profík v důchodu a Trevor, které se dá popsat asi jen jedním slovem – psychopat.

Jednotlivé postavy se vám postupně otevírají a plnou sestavu máte zhruba ve 30% procentech hry. To, co je na GTA V nejlepší, je rozmanisot příběhu. Z lidí, kteří jsou kolem vás, si můžete udělat parťáky, kteří vám pomohou, nebo nepřátele, kteří po vás půjdou. Vše záleží na tom, jak hru pojmete.

Jedeme z kopce

Jak už jsme napsali na GTA V nás nejvíc chytla propracovanost misí a příběhu. Příprava na velké loupeže, kdy musíte postupně shánět vše, co budete potřebovat, se prostě neuvěřitelně podobá realitě (né, že bychom to někdy v reálu dělali).

Dalšími body jsou rozepře mezi třemi hlavními hrdiny. Zajímavé je sledovat postup Franklina, který se během hry vypracuje ze zlodějíčka aut na eso podsvětí. Pomůžou mu k tomu samozřejmě jeho parťáci Michael a Trevor.

Online je klasa

Když dohrajete klasický příběh, čeká vás prakticky úplně nová hra – multiplayer. Multiplayer je v GTA V opravdu povedený, nejvíc se nám líbí společné Heisty. Jsou to mise, při kterých, společně s kamarády, chytnete nějakou velkou rybu a vyděláte balík. Dohromady je jich zhruba 5 a bavit vás budou hodně dlouho, protože se průběh mění podle toho s kým na misi jste.

A jaký je závěr?

Jestli máte doma konzoli a nemáte GTA V,  je to jako byste nežili. Podobné to předpoládáme bude i u Mafie III, která vyjde co nevidět.

Napsat komentář